Pielgrzymka do Lichenia 

8 września 2018r. 

 

Program: (wyjazd ok. 4:00 - powrót ok. 22:00)

- las grąbliński (miejsce objawień), ważniejsze pomniki, przejście szlakiem Drogi Krzyżowej, Klasztor Sióstr Anuncjatek,

- Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej - zwiedzanie z przewodnikiem, Msza Św., Muzeum,

- obiad (wliczony w koszty), czas wolny, zakup pamiątek. 

 

Koszt - 120,00zł.

Zapisy:

Teresa Hybner - tel. 507879802 

Aneta Stróżniak- tel. 726063740

 

Organizator: Parafia Św. Elżbiety Portugalskiej w Pławiu

Drodzy Parafianie,

 

w dniach 07-08.12.2017 przebywać będzie w naszej parafii z wizytą apostolską Ks. Biskup Diecezjalny Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej- Tadeusz Lityński. Prawo kanoniczne w kanonie mówi:"Biskup obowiązany jest wizytować diecezję każdego roku, albo w całośći, albo częściowo, tak jednak, by przynajmniej raz na pięć lat zwizytować całą diecezję". Ostatnia wizyta kanoniczna odbyła się w naszej parafii w 2010 roku. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński jest dla naszej wspólnoty zastępcą, legatem Chrystusa. Przybywa po to, aby nauczać, upominać, umacniać w wierze i wskazywać drogę do celu w jakim jest wieczne zbawienie. Wizyta potrwa dwa dni. I to właśnie On w naszym imieniu będzie błagał Boga Ojca za nami i udzieli nam pasterskiego blogosławieństwa. 

Już dziś módlmy się o dpbre owoce tej wizyty, a podczas jej trwania gromadźmy się w naszych świątyniach , jako jedna wielka rodzina parafialna, abyśmy budowali naszą rzeczywistość z odnowioną wiarą i wciąż nie bali się wypływać na głebię wiary, dobra.

Serdecznie zapraszam Was drodzy Bracia i Siostry do wspólnej modlitwy.

Ks. Marek Zintara 

Drodzy Parafianie,

 

trwa miesiąc październik, poświęcony jest on w pełni czci Matki Najświętszej poprzez modlitwę różancową, do której serdecznie wszystkich zapraszam. Poprzez wspólne odnawianie tej jakże ważnej modlitwy jesteśmy w stanie wyprosić u Boga szereg łask i błogosławieństwo tak bardzo dziś potrzebnych nie tylko Polsce, ale również  Europie. Poprzez uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych przygotowujemy się również duchowo do zbliżającego się w listopadzie Święta Zmarłych i odpowiedniego przeżycia tego danego nam czasu zadumy i wspomnień o zmarłych, a także odpowiedniego zadbania o mogiły bliskich nam osób. Serdecznie zapraszam Was drodzy Bracia i Siostry do wspólnej modlitwy podczas odbywających się w kościołach filialnych nabożeństw różańcowych oraz Mszach Świętych. 

Rozpoczynamy wakacje i sezon urlopowy.

Spędzajmy ten czas jako ludzie wierzący, zachowujący Dekalog. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Wszystkich, pomimo wakacji, obowiązują przepisy Kodeksu Drogowego. Pamiętajmy, żeby nad wodą przebywać bez zażywania alkoholu. Zachowajmy również godne zachowanie i strój w miejscach kultu religijnego.

 

Niech Pan Bóg obdarzy nas swoją opieką w ten czas wolny od pracy i nauki.

Ks. Marek Zintara

 

Chciałbym bardzo podziękować związku z uroczystością I Komunii Świętej:

-dzieciom komunijnym, za trud i naukę,

-rodzicom, za dar miłości, opieki, za przygotowanie uroczystości w kościele, za ofiary na renowację witraży w kościele parafialnym,

-pani Barbarze, katechetkom, nauczycielom i wychowawcom,

-pani Marii, za deklarację, wystrój świątyni

-oprawie muzycznej i ministrantom.

Serdeczne Bóg zapłać.

 

Ks. Marek Zintara

 

Drodzy parafianie,

 

tygodnik katolicki Niedziela informuje o możliwości uzyskania odpustu zupełnego z okazji jubileuszu objawień w Fatimie. Osoby, które dotrą w rozpoczętym pod koniec listopada ub.r. jubileuszu stulecia objawień maryjnych w Fatimie do tej portugalskiej miejscowości, otrzymają odpust zupełny. Jak poinformowała w komunikacie diecezja Leiria-Fatima, papież Franciszek udzielił odpustu, który będzie można pod kilkoma warunkami uzyskać w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej do 26 listopada br.

Portugalska diecezja poinformowała, że warunkami niezbędnymi do uzyskania odpustu zupełnego dla pielgrzymów przybywających do Fatimy w roku jubileuszu są: sakramentalna spowiedź, przystąpienie do komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Pielgrzymi powinni także pobożnie uczestniczyć w jednej z modlitw ku czci Najświętszej Maryi Panny, odbywających się na terenie sanktuarium, odmówić modlitwę Ojcze Nasz i Akt Wiary oraz skierować wezwanie do Matki Bożej Fatimskiej. Te osoby, które nie będą mogły przybyć w roku jubileuszowym do portugalskiego sanktuarium, będą mogły uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie wizerunku Matki Bożej Fatimskiej znajdującego się w kościele, kaplicy, czy w innym miejscu w dniu 13. każdego miesiąca pomiędzy majem a październikiem 2017 r.

Diecezja Leiria-Fatima poinformowała, że odpust zupełny będą mogli uzyskać również wierni w podeszłym wieku, chorzy lub osoby, które z “z innej poważnej przyczyny” nie będą mogły udać się do miejsc dedykowanych Matce Bożej Fatimskiej, a które “żałują za wszystkie popełnione grzechy”.

Głównym punktem roku jubileuszowego w Fatimie będzie wizyta papieża Franciszka w tej portugalskiej miejscowości. Ma do niej dojść w dniach 12-13 maja.

Serdecznie wszystkich zapraszam do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego i zachęcam gorąco do modlitwy.

 

Informacja zaczerpnięta ze strony tygodnika Niedziela

http://niedziela.pl/artykul/26639/Fatima-odpust-zupelny-z-okazji-jubileuszu

 

Ks. Marek Zintara

 

Niech Boża Dziecina wypełnia nasze serca pokojem i miłosierdziem. Niech błogosławi i ma w opiece nasze rodziny i wspólnoty. Niech moc Dzieciątka Jezus będzie dla nas siłą i źródłem miłości,dobra i prawdy, którzy będziemy się dzielili opłatkiem przez wszystkie dni Nowego Roku! Szczęść Boże!

 

ks. Marek Zintara

Drodzy Parafianie, 

celebrujemy w dniu 26 maja br. Ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa. To wyjątkowy czas aby ukazać światu jego wszechobecność i panowanie nad wszystkim co zostało z rąk Boga stworzone. Oddajmy w tym dniu nasze życie,  nasze rodziny, naszą  ojczyznę w całkowite jego panowanie. Niech miłość płynąca z celebrowanego Ciała Chrystusa dodaje nam wszystkim sił na każdy dzień. Życzę owocnego uczestnictwa w uroczystościach Bożego Ciała i zapraszam wszystkich do gorącej i pełnej wiary wspólnej modlitwy.


Ks. Marek  Zintara

 

Witam serdecznie na internetowej stronie Parafii św. Elżbiety Portugalskiej w Pławiu.

ks. Marek Zintara - proboszcz

Niech Boża Dziecina wypełnia nasze serca pokojem i miłosierdziem. Niech błogosławi i ma w opiece nasze rodziny i wspólnoty. Niech moc Dzieciątka Jezus będzie dla nas siłą i źródłem miłości,dobra i prawdy, którzy będziemy się dzielili opłatkiem przez wszystkie dni Nowego Roku! Szczęść Boże!


ks. Marek Zintara

Drodzy Parafianie,

 

rozpoczęliśmy szczególny dla nas wszystkich czas - Adwent. Ten piekny okres radosnego oczekiwania na narodzenie naszego Pana Jezusa Chrystusa jest dla nas wszystkich szansą na zmianę. Pan czeka na to byśmy potrafili w tych nadchodzących dniach poświęcić mu choć odrobinę więcej czasu. Wtulić się, jak małe dzieci w ramiona kochającej matki, w jego obecność i miłość. Postarajmy się drodzy bracia i siostry, aby ten szczególny czas nie zniszczyły wielkie przedświąteczne zakupy, dzika gonitwa za coraz to nowszymi gadżetami, pośpiech, zatracenie w szeroko pojętej konsumpcji. Czekajmy na przyjście Jezusa w cichości naszych serc, gotowych do pomocy drugiemu rąk i zawsze obecnej miłości. Módlmy się byśmy byli gotowi kiedy zapuka do drzwi naszych domów.

Bracia i Siostry życzę błogosławionego czasu Adwentu,

Ks. Marek Zintara

Nowym biskupem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej został mianowany jej dotychczasowy biskup pomocniczy Tadeusz Lityński. Decyzją Ojca Świętego Franciszka będzie on następcą odchodzącego na emeryturę bp. Stefana Regmunta. Więcej informacji pod linkiem http://niedziela.pl/artykul/19225/Bp-Tadeusz-Litynski---biskupem.

Drodzy Parafianie,

 

zapraszam do zapoznania się z fotorelacją wycieczki naszych starszych pociech - uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie, którzy odwiedzili w ostatnich dniach Częstochowę, zapoznali się z zabytkami jej architektury i wspaniałymi miejscami wartymi uwagi. Zdjęcia widoczne w zakładce Galeria. Zapraszam.

 

Ks. Marek Zintara

Drodzy Parafianie,

 

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy słowami litanii do Najśiętszego sercza Pana Jezusa przed każdą mszą św. oraz do czynnygo uczestnictwa we Mszy św w uroczystość Ciała i Krwi Pańskej w dniu 4 czerwca w kościekle Parafialnym. Aktywny udział w w/w uroczystościach jest niewątpliwie ŚWIADECTWEM NASZEJ WIARY. Msza św. z procesją do 4-ech ołtarzy rozpoczyna się o goodz. 10.00 w Pławiu.

 

Ks. Marek Zintara

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
19 marca 2019

(78. dzień roku)

Święta

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
72106

Twój numer IP